معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مشاوره پذیرش

 مشاوره پذیرش

معرفی معیار

دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری بوده و این امر نیز مستلزم تجهیز منابع مالی بلند مدت از طریق بازار سرمایه است. وجود بورس اوراق بهادار قدرتمند و توسعه یافته  و عملکرد صحیح آن , علاوه بر افزایش کمی حجم سرمایه گذاری و ارتقای کیفیت آنها, موجبات رشد و توسعه پایدار اقتصادی را نیز فراهم می آورد. در چنین بستر گسترده ای, نهادهای مشاوره ای و تسهیل کننده در بازار سرمایه میتوانند کیفیت و سرعت عملیات اصلی بازار را بالا برده و اتکای به نظرات و مشورتهای موثر بر تصمیمات معامله گران و سایر نهادهای مالی را بهبود بخشند.

 در سالهای اخیر, توسعه سرمایه گذاری ها و نیز ضرورت ایجاد نهادهایی با قابلیت هدایت و جهد دهی سرمایه ها و اولویت بندی فعالیت های اقتصادی , سبب تاسیس شرکت های مشاور سرمایه گذاری, به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار در مسیر توسعه نهاد های مالی گردید.

شرکت مشاور سرمایه گذاری معیار نیز , با عنایت بر ساز و کار فراهم شده در قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه, در سال 1390,  پس از تجربه موفق 12 ساله مدیران این مجموعه در زمینه تحلیل, مجوز فعالیت سازمان بورس را اخذ نموده و همواره نقش مستمری در بهبود و ارتقا سطح کیفی سرمایه گذاری و تامین مالی شرکت ها و واحد های تولیدی در کشور ایفا نموده است.

تامین مالی

تأمین مالی فرآیندی است که در آن مدیران شرکت ها برای فراهم کردن منابع مالی لازم برای شرکت ها یا پروژه های خود  با استفاده از ابزارهای تأمین مالی اقدام به جمع آوری منابع مالی می نمایند. در هر اقتصادی مصرف کنندگان منابع مالی خانوارها، بنگاهها و دولت هستند که از محل های مختلف منابع مالی مورد نیاز خود را جمع آوری می کنند.

در خصوص بازار سرمایه تامین مالی به طور کلی به دو روش امکان پذیر است:

الف – تامین مالی از طریق اوراق سهام

 • پذیرش شرکت در بازار بورس وفرابورس

 • انتشار اوراق تبعی شرکت

  ب – تامین مالی از طریق اوراق بدهی

 • صکوک (اوراق اجاره، مرابحه، استصناع، سلف، منفعت…)
 • اوراق مشارکت
 • گواهی سپرده عام و خاص

  فرایند پذیرش شرکت ها در بورس و فرابورس

  پس از تاسيس شركت و موجه شدن فعاليت آن نياز به منابع مالي بيشتري جهت تنوع فعاليت و توسعه دامنه آن احساس مي‌شود . اين نياز با محدوديت منابع مالي سهام‌داران و در نتيجه عدم توانايي در پاسخ‌گويي به آن مواجه مي‌گردد.

  بر اساس شرايط موجود مي‌توان با تنوع بخشيدن به تركيب صاحبان سهام و افزايش سرمايه با بكارگيري منابع تازه‌اي كه از جانب سهام‌داران جديد وارد مي‌شود، نيازهاي مالي فزاينده شركت را تامين کرد . هم‌چنين با ورود شركت به بازار سهام اين گزينه درخشان‌تر مي‌شود و شركت مي‌تواند در این بازار 70 ميليون نفري منابع مالي مطلوب را جذب نمايد . علاوه بر اين با تحت نظر قرار گرفتن شركت توسط سازمان بورس و سهام‌داران جديد ، فعاليت‌هاي انحرافي به دليل توجه بيش از گذشته نهاد‌هاي نظارتي كاهش مي‌يابد.

  شرکت‌هایی که متقاضی پذیرش سهام خود در بورس هستند، تمام یا بخشی   وظایف خود در فرآیند پذیرش را می بایست از طریق مشاوران پذیرش که دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند، انجام می‌دهند. به‌عبارت‌دیگر، مشاوران پذیرش، به‌عنوان رابط میان شرکت متقاضی پذیرش و بازار بورس عمل می‌کنند.

   

  مزایای پذیرش در بورس و فرابورس:

   

 

چرا شرکت سرمایه گذاری معیار؟

شرکت معیار (سهامی خاص)، در تیر ماه سال 1390 پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تحت شماره 407376 نزد اداره ثبت شرکت‌های استان تهران به ثبت رسید. در این مدت معیار با کسب مجوزهای مشاور سرمایهگذاری، سبد کردانی و مشاور پذیرش موفق به پذیرش شرکت های های وب، آسان پرداخت پرشین(آپ) و کارت اعتباری سامان کیش در بورس شده است.

 • ارائه خدمات ویژه:

 • از لحظه تصمیم مدیران به پذیرش در بورس تا معاملات سهام ،معیار همراه شرکت خواهد بود. و  کمک شایانی را در جهت فراهم آوردن شرایط معاملات عمده، روند پایدار و… خواهد کرد.ارائه مشاوره و آشناسازی سهامداران عمده، مدیران، مسئولین شرکت با الزامات و فرآیند پذیرش، آیین‌نامه‌ها و قوانین و مقررات و همچنین الزامات گزارشگری در بورس.انجام هماهنگی‌های لازم در خصوص بازدیدها و برگزاری جلسات مشترک مابین سهامداران عمده، مدیران و مسئولین شرکت با سازمان بورس و اوراق بهادار
 • قیمت‌گذاری منحصربه‌فرد:

 • با توجه به پذیرش‌های صورت گرفته تا سال‌های اخیر اکثر سهم ها پس از عرضه اولیه بعضاً تا 300 درصد رشد را تجربه نموده‌اند ک این مسئله ناشی از عدم قیمت‌گذاری مناسب در عرضه اولیه می‌باشد. شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری معیار با کادر مجرب تحلیلی و بازاریابی، قیمت‌گذاری منحصربه‌فردی را انجام داده تا صاحبان سهام را از این قیمت‌گذاری ویژه منتفع سازد.
 • تأمین مالی در کمترین زمان ممکن :

 • با توجه به تجارب سالیان سال و پذیرش‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار رکورددار کمترین زمان تأمین مالی در میان مشاوران پذیرش را دارا می‌باشد.
 • ماهیت شرکت مشاور سرمایه‌گذاری:

 • ازآنجایی‌که ماهیت شرکت مشاور سرمایه سرمایه‌گذاری معیار در حوزه سرمایه‌گذاری و ارزش‌گذاری می‌باشد و مانند کارگزاری‌ها دارای محدودیت‌های نظیر معامله‌گری در سازمان بورس نمی‌باشد، بنابراین در تمامی فرآیند پذیرش هیچ‌گونه محدودیتی ندارد.

  پذیرش ها:

 • پذبرش شرکت داده گستر عصر نوین – های وب

 • عرضه اولیه سهام 11400 میلیارد ریال
 • صنعت : اطلاعات و ارتباطات
 • سال:1396

پذبرش شرکت آسان پرداخت – آپ

عرضه اولیه سهام، 9999میلیارد ریال

صنعت:رایانه و فعالیت های وابسته

سال:1395

پذبرش شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش

اولین اراِئه دهنده خدمات پرداخت اینترنتی در نظام بانکی کشور

صنعت:رایانه و فعالیت های وابسته

سال:1396